Auktion 105
Autor: Erasmus von Rotterdam,D.
105-151 Erasmus von Rotterdam,D.Adagiorum... epitome: ex novissima chiliadum recognitione excerpta, & ... diligentius emendata [per Eberhardum Tappium castigata, & ad numerum omnium Adagiorum magni operis locupletata]. Köln, Fabricius & Gymnicus 1572. Mit 2 Holzschn.-Druckerm. 4 Bl., 658 S., 42 Bl. Schwarzgepr. Ldr. d. Zt. über Holzdeckeln (Best., tls. beschabt, Kap. mit Klebestreifen überklebt, Rckn. läd.). [...]
105-152 Erasmus von Rotterdam,D.Adagiorum omnium tam graecorum quam latinorum aureum flumen ... sub certos rerum locos, nuper a Theodorico Cortehoeuio in compe(n)dium digestum. At nunc demum ex postrema autoris locupletatione auctum. Köln, J.Prael 1533. 12°. 494 S., 20 (statt 21, ohne d.le. mit der Druckerm.) Bl. Hldr. d. 19. Jhdt. mit Rsch. (Etw. berieb.). [...]