Auktion 83
83-7239 Yoshitoshi, Tsukioka (auch Taiso)
(1839-1892). Yoshitoshi musha buri - Yoshitoshis tapfere Krieger, Bl. 6. Farbholzschnitt, ca. 1883. Format: tate-ôban. Sign.: Taiso yoshitoshi ga.