Auction 112:

  Auction 112

112-4563

Friedrich, Heinz

Estimate: R 75,00 €  |  Sold for: 45,00 €

(1924 Schwetzingen 2018). "Jungfrau und Fabelwesen". Farbholzschnitt auf Rives, (19)75. 50 x 38, Blgr. 64,5 x 50,5 cm. Sign., dat., betit. u. num. - Ex. 52/65.

Friedrich, Heinz | Bild Nr.1

Friedrich, Heinz | Bild Nr.1

Estimate:
R 75,00 €

Your bid:
Item was sold.

Estimate:
R 75,00 €

Sold for:
45,00 €