Auktion 58
Sachgebiet: Barnabiten
58-28 Hauck,F.Eponimia Hodierno Parochorum usui serviens : Quam Selectis SS. Canonum, Decretorum, Concilij Tridentini, Bullarij Pontificij, Decisionum SS. Congregationum Romanarum, nec non Optimorum quorumcunq(ue); Authorum disseminatam flosculis, curiosè obcundam, ac utiliter delibandam. Proponit P. Don Ferdinandvs Hauck, Amorbacensis, Orientalis Francus, Clericus Regulatis S. Pauli Barnabita. Wien, Cosmerovius 1653. Kl.4°. Mit gest. Tit. u. gest. genealog. Taf. 9 Bl., 232 S., 8 (statt 9) Bl. Hprgt. d. Zt. (Deckelbezug erneuert, Rckn. gebräunt u. etw. fleckig, tls. bestoßen). [...] (Barnabiten)