Auction 105
105-636 Livius,T.
Historiarum ab urbe condita, libri qui exstant XXXV cum universae historiae epitomis Caroli Sigonij scholia, quibus ijdem libri, atque epitomae partim emendantur, partim etiam explanantur. 2. Aufl. 2 Tle. in 1 Bd. Venedig, Manutius 1566. Fol. Mit wdh. Holzschn.-Druckermarken. 52 nn., 399 num., 1 nn. Bl.; 107 num. Bl. Hldr. d. Zt. mit goldgepr. Rsch. (Etw. best., berieb).
Adams L 1344. Renouard 202, 19. Schweiger II, 531. - Zweite Ausg. bei Manutius, erstmals 1555 erschienen. - Tls. wasserrandig, einige Seiten stärker gebräunt.