Auction 103
103-502 Gomez,(A.).
Commentariorvm, Variarvmqve Resolvtionivm Ivris Civilis, Commvnis Et Regii, Tomi Tres...Acesserunt eruditissimae Annotationes Emanvelis Soarez à Ribeira, Iuris utriusque Consultiss. Frankfurt, Saur 1597 (Kolophon 1607). Fol. Mit Holzschn.-Titelbordüre von J.Amman. 3 Bl., 563, 8 (d.le.w.) Bl. - Angebunden: Pinhel,A. Commentarii ad Rub. & L. II. C. de rescindenda venditione elaboratissimi. Cum Annotiationibus doctissimis Emanuelis Soarez a Ribiera. Accessit eiusdem argumenti Cap. III. & IV. libr. 2. resolutionum Didaci Caouarruuias,...Antwerpen, Keerbergius 1618. 6 Bl., 246 S., 5 Bl. - Ders. Ad constitutiones cod. de bonis maternis doctissimi amplissimique commentarii...Antwerpen, Keerberg 1618. 6 (d.le.w.) Bl., 256 S., 3 Bl. Prgt. d. Zt. (Tls. gebräunt u. fl., berieb. u. best.).
I). VD 16, G 2649. VD17 3:670531X. - Seltene Ausgabe. - Etw. gebräunt tls. stockfl. In den ob. Ecken meist leichter Wasserrand. - Gegen Ende stärker wasserrandig. Bibl.-Exlibris u. Signatur a. Vors.