Auction 110:

  Auction 110

110-496

Xenophon.

Estimate: 400,00 €

Quae extant opera, in duos tomos divisa: Graece multo quam ante castigatius edita, adjecta etiam ad marginem scripturae discrepantia. Latine tertia nunc cura ita elucubrata... Opera I.Leunclavii Amelburni... 2 Tle. in 1 Bd. Paris, Estienne 1625. Fol. Mit Holzschn.-Druckermarke a.T. 4 Bl., 647 S., 1 Bl., S. 651-1013, Sp. 1014-1213, 35 Bl. Restaur. Ldr. d. Zt. (Starke Gebrauchsspuren).

Ebert II, 24075. Brunet V, 1490-91: "Belle edition". - Paralleltext griech.-lat. - Tls. etw. fleckig u. gebräunt, Register Ecken tls. etw. knickfaltig, N.a.T.

Xenophon. | Bild Nr.1

Xenophon. | Bild Nr.1

Estimate:
400,00 €

Your bid: