Auktion 126

126-447

Dictys Cretensis u. Dares Phrygius.

De bello et excidio Trojae, in usum Delphini, accedunt in hac nova editione notae variorum integrae; nec non Josephus Iscanus, cum notis Sam. Dresemii. Numismatibus & gemmis, historiam illustrantibus exornavit Lud. Smids. Amsterdam, Gallet 1702. 4°. Mit gest. Front., 7 Kupfertaf. u. 2 gest. Kopfvign. 41 Bl., 177 S., 34 Bl., 3 Bl., 54 S., 11 Bl., 168 S., 4 Bl. Hldr. d. 19. Jh. mit Rverg. (Gelenke restaur.).

Schweiger II, 334. Brunet II, 690. - Ursprünglich von der gelehrten Anne Dacier für die Reihe "Ad usum Delphini" ediert (1680). - Etw. gebräunt, im unt. Rand leicht wurmstichig. - Exlibris.

Dictys Cretensis u. Dares Phrygius. | Bild Nr.1Dictys Cretensis u. Dares Phrygius. | Bild Nr.2

Dictys Cretensis u. Dares Phrygius. | Bild Nr.1

Dictys Cretensis u. Dares Phrygius. | Bild Nr.2