Auction 110:

  Auction 84

84-2611

Knoblauch,A.

De neuromante et gangliis accessoriis veris adjecto cujusvis generis casu novo atque insigni. Dissertatio inauguralis medica quam consensu et auctoritate gratiosi medicorum ordinis in alma literarum universitate Ruperto-Carola. Ffm. 1843. 4°. Mit 4 gefalt. litogr. Taf. 39 S. Lwd. d. Zt. mit goldgepr. Fileten. (Tls. berieb. u. best.).

Erste Buchausgabe seiner 1842 in Heidelberg vorgelegten Dissertation. - Kreuter, Deutschsprachige Neurologen I, 729; Hirsch/H. III, 559. - "'Kohlrausch's muscle' - longitudinal fibers of the rectal musculature - and 'Kohlrausch's vales' - plicae transversales recti - derive from this work" (Dobson). - Mit eh. Verfasserwidm. a. Vors. - Tit. u. Taf. gestempelt.

Knoblauch,A. | Bild Nr.1

Knoblauch,A. | Bild Nr.1

Next auction 110

takes place on October 11 and 12,   2019