Auktion 84
84-2611 Knoblauch,A.
De neuromante et gangliis accessoriis veris adjecto cujusvis generis casu novo atque insigni. Dissertatio inauguralis medica quam consensu et auctoritate gratiosi medicorum ordinis in alma literarum universitate Ruperto-Carola. Ffm. 1843. 4°. Mit 4 gefalt. litogr. Taf. 39 S. Lwd. d. Zt. mit goldgepr. Fileten. (Tls. berieb. u. best.).
Erste Buchausgabe seiner 1842 in Heidelberg vorgelegten Dissertation. - Kreuter, Deutschsprachige Neurologen I, 729; Hirsch/H. III, 559. - "'Kohlrausch's muscle' - longitudinal fibers of the rectal musculature - and 'Kohlrausch's vales' - plicae transversales recti - derive from this work" (Dobson). - Mit eh. Verfasserwidm. a. Vors. - Tit. u. Taf. gestempelt.