Auktion 65
65-1248 Petersen,H.H.
Nye Original Dansk Koge-Bog fos Fruentimmer, som selv forestaae deres Kokken eller vil have Tilsyn ved dets Bestyrelse. Kopenhagen, Hegelund 1806. XXXII, 399 S. Hldr. d. Zt. mit Rsch. (Etw. berieb. u. best.).
Seltenes dänisches Kochbuch, nicht in den einschlägigen Bibliographien. - Tls. leicht fleckig.