Auktion 91
91-1204 Metzger,T.
Resolvtiones omnivm fere qvaestionvm praecipvarvm, circa materiam de captvra et tortvra reorvm occurrentium... Loco & horis consuetis die. 9. Decembris. Melchior Bithel Selestadianus I. V. Candidatus. Freiburg/B., Strasser, 1618. 50 unn. Bll. - II. Derselbe. Consilia criminalia et resolvtiones... Quibus accesserunt, consilia qvaedam criminalia... Sigismvndi Wittvm Villingani. Ebenda 1618. 4°. 4 Bll., 440 (falsch: 438) SS. Mod. Hpgt. mit hs. Rtit. Einbd. kaum berieben u. bestoßen.
I. Jöcher III, 480; VD17 384:712524E. - II. Jöcher IV, 2035; VD17 1:011604C. - Erste Ausgabe, 1677 wiederholt. - Beide Tit. verso gestemp. Vereinzelt stärker gebräunt u. leicht fleckig. In II fehlen laut VD17 44 Bll. am Schluß.