Auktion 73
Bd. 03. Ad Annum 1750. et 1751. St.Petersburg 1753. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 13 gefalt. Kupfertaf. 472 (statt 473) S. Umschl. d. Zt. (Rckn. mit Fehlstellen, beschabt u. best.).
Mit Beiträgen von L.Euler: Methodus aequationes differentiales altiorum graduum integrandi vlterius promota; De ferierum determinatione...; De partitione mumerum; De machinis in genere; De motu tautochrono pendulorum compositorum; Emendatio laternae magicae ac microscopii solaris. - G.W.Richmann: De argenti viuo calorem...; De ratione calorum... - G.W. Krafft: De divisoribus numerum indagandis; Summarium observationis eclipseos solaris. - I.F.Schreiber, Observationes anatomico... - Tit. gebräunt u. mit Leimschatten, tls. stockfl.