Auktion 141:

  Auktion 71

71-3613

Utdrag

Utur alla ifraan ... utkomne publique handlingar, placater, förordningar, resolutioner och publicationer .... efter aaratalen, paa alla de publique handlingar och acter, som denna sjunde delen. 7. Jg. Stockholm, Grefing 1766. 4°. 14 Bl., S. 4863-5798, 32 Bl. Ldr. d. Zt. (Berieb. u. best., tls. Kratzspuren u. etw. fl., ob. Kap. mit kl. Ausriss).

Verordnungen für die Jahre 1759-1764. - Breitrand. Ex. Durchgeh. etw. gebräunt, tls. stockfl. Einige Blattränd. gebräunt.

Utdrag | Bild Nr.1

Utdrag | Bild Nr.1

Nächste Auktion 141

findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt