Auktion 123
123-2768 Braunschweig.
Ducatus Brunsuicensis in tres suos Principatus Calenbergicum sc(ilicet) Grubenhag(ensem) et Guelpherbitanum distincte divisi, nec non Episcopatus Hildesiensis, Principatus Halber(stadiensis), Comitatus Schauenburgici, aliorumque confiniorum exacta Tabula. Kupferstichkarte bei Caspar Dauthendey u. Johann Baptist Homann. 1715-24. 51 cm x 60 cm. - Randrissig, eine Fehlstelle, wasserfl.
Ducatus Luneburgici in suas Praefecturas et Vogteyas ad statum recentissimum divisi. Kupferstichkarte bei August Gottlob Böhme. 1765. Im selben Jahr ersch. bei Homann Erben, Nürnberg. 51 x 60 cm. - Mittig wasserfl., leicht gewellt.