Auction 100
Subject group: Homer
100-16 (Hillaire de la Rivière,I.).Specvlvm Heroicvm Principis omnium temporum Poetarum. Homeri, Id est argumenta xxiiij. librorum Iliados in quibus veri Principis Imago Poeticè, elegantißime exprimitur ... Utrecht, Jansson 1613. Mit gest. Tit.-Vign. (Homers Portr.), gest. Portr. v. I. Hillaire (Bl. * 4v) u. 24 Kupferstichvign. (39) Bl. (d.l.w.). Läd. späterer Hldr. [...] (Alte Drucke, Homer)
100-1280 Kazantzaki,N.L'Odyssee. Traduction de J. Moatti. 2 Bde. Paris, Editions Richelieu et Librairie Plon 1968-69. Gr.4°. Mit zahlr. Orig.-Lithogr. von A. Cottavoz, P. Guiramand, A. Minaux u. W. Spitzer. 449; 439 S. Ohldrbde. [...] (Homer)