Auction 71
Author: Marchant,P.
71-353 Marchant,P.Tribunal sacramentale & visibile animarum in hac vita mortali. Tomis Tribus Explicatum. Quorum 1. Poenitentiae sacrum iudicium eiusq[ue] ordinem iudicialem a fundamentis explicat. 2. Codicem legum. earumque obligationes ac transgreßiones exponit. 3. Speculum totius vitae humanae ... oculis mortalium subiicit. Accedunt Ad Calcem Resolutiones Variorum Casuum, & Quaestionum practicarum. Editio Tertia. Ab Auctore revisa, & aucta. 3 Tle. in 1 Bd. Köln, Friess 1672. Fol. Mit 2 gr., gest. (wdh.) Titelvign. u. gest. Portr. 30 Bl., 600 S. (T. 1 und 2 bilden eine bibliogr. Einheit); 8 Bl., 555 S., 20 Bl.; 2 Bl., 154 S., 5 Bl. (Resolutiones). Prgt. d. Zt. unter Verwendung e. alten Notenhandschrift, mit goldgepr. Vign. mit den Init.: "E.F.V.D." a. d. Vdeckel. (Etw. gebräunt, leicht fl., tls. berieb. u. best.). [...]
71-6151 Ambrogiani, Pierre, 60,00 €
71-6689 Cazals, Frédéric-Auguste, 160,00 €
71-6314 Bissiger Hund., 80,00 €
71-5790 Rheinland-Pfalz., 240,00 €