Auktion 132:

  Auktion 84

Autor: Justinian.

84-266 Justinian.

Justinian.Autokratoron, Iustinianu, Iustinu Leontos nearai diataxeis. Iustinianu edikta (graece). Impp. Iustiniani, Ivstini, Leonis nouellae constitutions. Iustiniani edicta. Ex bibliotheca illustris viri Hvldrici Fvggeri. Iustiniani quidem opus antea editum, sed nunc primum ex vetustis exemplaribus studio & diligentia Henrici Scrimgeri Scoti restitutum atque emendatum, & vigintitribus Constitutionibus. auctum. Cui & Edicta eiusdem imperatoris. accesserunt. Iustini autem & Leonis Constitutiones. nunquam antea in lucem prolatae Genf, Henricus Stephanus 1558. Fol. 10 Bl., 529 S., 3 Bl. mit einer Druckermarke in Holzschnitt auf dem Titel. Ldr. d. 18. Jhts. mit blindgepr. Fileten. (Etw. berieb. u. best.). [...]

Nächste Auktion 132

findet von 14. - 16. Februar  2024 statt