Auktion 107
Autor: Justinian.
107-561 Justinian.Codicis repetitae praelectionis Libri XII. Permultis Gracis Latinisque Constitutionibus, Inscriptionibus, Notis et Summariis ut Vocant Aucti et Locupletati u. Index omnium legum et paragraphorum quae in pandectis, codice .. continentur. 2 Tle. u. Index in 5 Bdn. Lyon, Rouillius 1571. 12°. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 784 S.; S. 785-1517 (3 w.). 824 S.; S. 825-1520, 84 Bl. Etw. spät. Prgtbde. mit goldgepr. Rsch. (Etw. gebräunt tls. leicht fl.). [...]
107-562 Justinian.Institutionum siue Primorum totius iurisprudentiae elementorum libri quatuor ... Venedig, (H.Polus) 1581. 4°. Mit Holzschn.-Druckerm. 10 (st.20; d.le.w.) Bl. (Index), 383 S. - ╔Angeb.: Ders.╗ Volumen legum parvuum... tres posteriores libri codicis... Ebda. 1581. Mit Holzschn.-Druckerm. 10 Bl., 359, 226, 145 S. Mod. Prgt. unter Verwendung v. älterem Material. (Tls. leicht stockfl.). [...]
107-563 Justinian.Institutionum libri IIII. Amsterdam, Blaeu 1641. 12°. Mit gest. Tit. 354 S., 11 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Stärker best., berieb., Kap. läd.). - Selten. - Leicht gebräunt, tls. leicht fl., tls. leicht wasserrandig. Exlibris. [...]