Auktion 79
Autor: Herodot.
79-391 Herodot.Logoi ennea (graece). Herodoti libri novem, quibus musarum indita sunt nomina. Georgil Gemisti, qui et Pletho dicitur, de iis quae post pugnam ad Mantineam gesta sunt, libri II. Una cum Ioachim Camerarii praefatione, annotationibus, Herodoti vita... Basel, J.Herwagen & B.Brand, 1557. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. 10 Bl., 310 S., 1 Bl. Blindgepr. Schweinsldr. für D(aniel) H(annus), dat. 1563: Im Zentrum beider Deckel je 2 Platten, umgeben von 1 fig. u. 2 ornamentalen Rollen (Etw. fleckig, Ecken etw. best.). [...]