Auktion 89
Autor: Gentillet,I.
89-366 Gentillet,I.Examen Concilii Tridentini: in quo demonstratur, in multis articulis hoc concilium antiquis conciliis et canonibus, regiaeque authoritati contrarium esse. Distinctum in 5 libros Regi Navarraeo dicatum. Genf, Probus & Viollier 1586. Mit Holzschn.-Druckerm. u. Init. 4 Bl., 398 S., 9 (d.le.w.) Bl. - ╔Angebunden: (Hotman,F.).╗ Brutum fulmen papae Sixti V. adversus Henricum sereniss. regem Navarrae, et illustrissimum Henricum Borbonium, principem Condaeum... 2 Tle. (Rom, Bladius 1585). 234 S., 11 Bl. (Sanctisss. D.N. Sixti Papae V. Declaratio). - ╔Bodin,J.╗ Methodus ad facilem historiarum cognitionem; Accurate denuo recusa. (Genf), Stoer 1595. Mit Holzschn.-Druckerm. 344 S., 4 Bl. Schöner, blindgepr. Prgt. d. Zt., dat. 1595, mit Platten- u. Rollenst. (Leicht fl., tls. berieb. u. best., einige kl. Wurmspuren). [...]