Auktion 97

Autor: Comenius,J.A.

97-106 Comenius,J.A.

Comenius,J.A.Janua aurea reserata quatuor lingüarum, sive Compendiosa Methodus Latinam, Germanicam, Gallicam & Italicam Linguam perdiscendi... Ed. sec. emendatior. Leiden, Elzevier 1644. Mit Holzschn.-Druckerm. 12 Bl., 321 S. 137 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebräunt u. fl., etw. gewölbt). [...]

97-107 Comenius,J.A.

Comenius,J.A.Janua linguarum reserata, cum Graece versione Th. Simonii, Innumeris in locis emendata a St. Curcellaeo: Qui etiam Gallicam novam adjunxit. Amsterdam, Elzevier 1649. Mit Druckermarke auf dem Titel. 12 Bl., 266, 238 S. Ldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Berieb. u. best., Gelenke tls. mit Einrissen). [...]

97-1221 Comenius,J.A.

Comenius,J.A.Neuer Orbis Pictus für die Jugend od. Schauplatz d. Natur, d. Kunst u. d. Menschenlebens. 4. Aufl. Reutlingen, Mäcken 1838. Mit 321 (von 322) Lithogr. auf 161 (von 162) Taf. X, 706 S., 2 Bl. Hlwd. d. Zt. (Tls. beschabt u. best.). [...]
(Orbis Pictus)

97-1224 Comenius,J.A.

Comenius,J.A.Eruditionis scholasticao Janua, rerum et linguarum structuram: ltömque Atrium, (parallele positum) rerum et linguarum ornamenta exhibens ... Ex authoris operibus concinnata, & nunc primum sic edita. Tiguri (Zürich), Typis Bodmerianis. 1661. 8°. 32 nn. Bl., 264 num. Bl. Mit 16 Kupfertaf. Prgt. d. Zt. (Etwas tintenfleckig). [...]
(Pädagogik)