Auktion 126

Autor: Biblia latina.

126-410 Biblia latina.

Biblia latina.Biblia ad vetustissima exemplaria nunc recens castigata. Hebraea, Chaldaea, et Latina nomina virorum, mulierum, populorum, idolorum,... ac locorum e Cosmographis descriptione. Antwerpen, Stelsius 1561. Kl.Fol. Mit Holzschnitt-Druckermarke a.T. u. ca. 100 Textholzschnitten (inkl. Wiederholungen) nach Hans Holbein d.J. u.a. 26 nn., 385 num., 1 w., 99 (recte: 98) num., 32 (von 35) num. Bl. Flex. Prgt. d. Zt. (Starke Gebrauchsspuren, fehlen die Schließbänder). [...]
(Bibeln)

126-411 Biblia latina.

Biblia latina.Biblia sacra, vulgatae editionis. Sixti V. Pont. Max. iussu recognita, et Clementis VIII. auctoritate edita. Lyon, Iullieron 1614. Mit Kupfertitel. 815 (von 831), 48 S., 31 Bl. Spät. Hldr. mit Bibl.-Deckel u. -Rsch. [...]
(Bibeln)

126-412 Biblia latina.

Biblia latina.Biblia sacra vulgatae editionis, Sixti V. Pontificis Max. jussu recognita, et Clementis VIII. Auctoritate edita, versiculis distincta... Genf, Tournes (ca. 1780). XXII, 632 S., 1 Bl., 256 S. Ldr. d. Zt. mit Rsch. (Berieb. u. best., Bibl.-Deckel u. -Rsch.). - Zahlr. Blattweiser, tls. etw. stockfleckig, Bibl.-St.a.T.u.V. - (5.1.7.8.) [...]
(Bibeln)