Auktion 141:
Auktion 74
Sachgebiet: Urania seu de stellis
74-559 Pontanus,J. Qvae In Hoc Enchyridio Contineantvr. Ioannis Iouiani Pontani Vrania seu de Stellis Libri quinq[ue]. Meteororum, Liber unus. De Hortis hesperidum, Libri duo. Eiusdem pompæ septem, quib. titulus est Lepidi na, Necnon. Meliseus, Maeon, Acon, carmina pastoralia. In Calce uero index est eorum, quæ in toto opere habeantur. (Florenz, Giunta 1514). 184 num., 3 (statt 4) nn. Bl. Prgt. d. 18. Jhts. mit goldgepr. Rsch. (Etw. gebräunt, tls. fl., Vdeckel mit kl. rep. Einriss, best.). [...] (Urania seu de stellis)
Nächste Auktion 141
findet am 3. - 5. Dezember 2025 statt