Auktion 74
Autor: Justinianus.
74-785 Justinianus. Codicis ex repetita praelectione libri novem priores : ex vetustissimis et aliis quam plurimis recentioribus exemplaribus probatissimis, ita in universum recogniti et emendati, ut nihil praeterea quod ad puram lectionem attinet desiderari possit / Haloandri catalogum consulum subjecimus. Lyon 1562. Gr.Fol. Mit gr. Holzschn.-Titelvign. u. zahlr. Holzschn.-Init. 10 Bl., 1848 Sp., 18 Bl. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. (Neu aufgebunden, Rckn. erneuert u. unterlegt, Ecken rep., gebräunt, tls. berieb. u. etw. fl.). [...] (Juridica und Kriminologie)
74-786 Justinianus. Corpus iuris civilis Iustinianaei. Cum accursi commentariis ex glossematicis scriptis Irnerii, Placentini, Hugolini ... et aliorum collectis; Ad accursium accessere, I. Antonio Contii in Bituricensi acad. quondam prof. scholia, II. Paratitla Cuiacii et aliorum superioris seculi praestantium juris consuetorum observationes, III. Dionysii Gothofredi... 1. Bd. (von 2): Pandectarum, seu digestum vetus ex pandectis Florentinis repraesentatum. Ed. tertia. Genf, S.Gamonetus 1612. Fol. Titel in Rot und Schwarz, 31 Bl., 2222 Sp. Prgt. d. Zt. (Gebräunt und fleckig, oberes Kapital mit kleiner Fehlstelle und Einriss). [...] (Juridica und Kriminologie)