Auktion 92:

  Auktion 92

92-269

Iamblichus u.a.

Schätzpreis: 1.500,00 €

De mysteriis Aegyptiorum, Chaldaeorum, Assyriorum. Proclus in Platonicum Alcibiadem de anima, atq(ue); demone. Proclus de sacrificio, & magia, Porphyrius de divinis atq(ue); daemonibus. Synesius Platonicus de somniis. Psellus de daemonibus. Expositio Prisciani, et Marsilii in Theophrastum de sensu, phantasia, et intellectu. Alcinoi Platonici philosophi, liber de doctrina Platonis. Speusippi Platonis discipuli, liber de Platonis definitionibus. Pythagorae philosophi aurea verba. Symbola Pithagorae philosophi. Xenocratis philosophi platonici, liber de morte. Mercurii Trismegisti Pimander. Eiusdem Asclepius... Venedig, Aldus Manutius Erben u. d'Asola 1516. Kl.Fol. Mit Druckermarke a.T. 177 (recte: 175) num. Bl. Hldr. d. 19. Jh. mit Rsch.

Adams I 1. - Zweite (EA: 1497), vollständigere Ausgabe dieser seltenen Sammlung antiker u. byzantinischer Autoren, vorwiegend von Schriften zur Dämonologie. Bearb. u. übers. aus dem Griech. von Ficinus, dessen eigene Schriften zum Thema an den Schluß des Werkes angehängt sind. - Ohne das le. (nn.) Bl. mit der wdh. Druckermarke am Schluß. Tls. etw. fleckig, Titelbl. mit gr. unterl. Fehlst. u. Besitzverm.

Iamblichus u.a. | Bild Nr.1

Iamblichus u.a. | Bild Nr.1

Schätzpreis:
1.500,00 €