Auktion 72
72-45 Vitus,G.
Doctrinale S. Bibliorvm Harmonicvm, id est, Index Dilvcidvs Novvs, Praeter ... Methodum quaerendi omnes Locos Commvnes ... exhibens Specialem ... Explicationem ... : In Duabus Partibus: In Priori singuli libri Biblici suos Locos Communes separatim demonstrant: In Posteriori ijdem Loci omnes in vnum Alphabethum contracti coniunctim offeruntur ... Lauingen, Winter 1614. Fol. 6 Bl., 617 S., 1 Bl. Läd., blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Bezug mit Ausrissen u. zahlr. Wurmlöchern, Ecken tls. abgebrochen, Gelenke tls. geplatzt).
VD 17, 23:632484T. - Erschien auch mit der Titelvariante "1613". - Seltene Bibelkonkordanz gedruckt in Lauingen. - Etw. gebräunt, durchgeh. Wurmlöcher (Ende stark betroffen). - Beiliegt: Toledo,F. D. Francisci Toleti E Societate Jesu S.R.E. Presb. Cardinalis Tit. S. Mariae Transpuntinae. In Epistol. B. Pauli Apostoli Ad Romanos Commentarii Et Annotationes Accesserunt Eiusdem Cardinalis XV. Sermones in Psalmum primum & tricesimum...Mainz u. (Köln), Mylius u. Lippius 1603. 4°. 4 Bl., 782 S., 7 Bl. Läd. Ldr. d. Zt. (Vdeckel lose, tls. beschabt u. best.). - VD 17 1:052133E. - Tls. Gebrauchsspuren.