Auction 86
86-937 Freiesleben,C.H.
Corpus juris civilis academicum, in suas partes distributum, usuique moderno ita accommodatum, ut nunc studiosorum quivis, etiam Tyro, uno quasi intuitu, omnes leges Digestorum et codicis, omnesque titulos institutionum invenire possit. 2 Tle. in 1 Bd. Basel, Thurneysen 1735. 4°. Mit Holzschn.-Titelvign. 2 Bl., 1536 Sp.; 1 Bl., 1278 Sp. Blindgepr. Schweinldr. d. Zt. über Holzdeckeln, mit Messing-Schließen. (Etw. berieb., tls. fl.).
ADB VII, 338. - Erste Ausgabe. - Enthält im 2. Tl.: D. Justiniani sacratissimi principis, PP. A. Codicis repetitae praelectionis, libri 12. - Durchgeh. gebräunt, tls. stockfl. Mehrere Blattweiser abgerissen. - Dabei: Ders. Corpus juris canonici academicum, emendatum et notis P. Lancellotti illustratum, in duos tomos distributum, usuique moderno ad modum Christoph. Henr. Freiesleben, alias Ferromontani, J.U.D. ... 2 Tle. in 1 Bd. Basel, Thurneysen (17..?). 4°. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln, mit Messing-Schließen. (Tls. Gebrauchsspuren). - Gebrauchsspuren, Tit. mit gr. Eckabriss (Verlust d. Druckverm.).