Auction 67
67-896 Finckelthaus,S.
Observationes practicae, in laudatissimis, quae Lipsiae vigent, dicasteriis Saxonicis, curia suprema, consistorio electorali, et facultate juridica, ex jure civili, canonico imperiali, Saxonico et constitutionibus electoralibus sedulo collectae, nec tantum rationibus dubitandi ac decidendi ut plurimum adornatae, sed et praedictorum collegiorum aliorumque judiciorum, facultatum et scabinatuum, praejudiciis, sententiis atque responsis, cuilibet observationi subjectis corroboratae. 2. Ausg. Lpz., Gross 1662. Kl.4°. Mit gest. Tit. 19 Bl., 930 S., 21 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rckn.-Tit. (Gebräunt, tls. fl., mit zahlr. Wurmlöchern, tls. berieb. u. best.).
Vgl. VD 17 1:059963Y dort nur die Auflage von 1636. Wichtige Quelle zur sächsischen Rechtsgeschichte. Sehr selten. Als Beiträger und juristische Kommentatoren sind genannt Schwendendörffer, Georgius Tobias; Höpffnerus, Heinricus; Höpner, u.a. - Durchgeh. gebräunt, tls. stockfl. Anfang u. Ende mit Wurmgängen, Ende wasserrandig. Einige Unterstreichungen. St.a.Vors.