Auction 65
65-838 Justinian.
(Corpus iuris civilis Iustinianaei: cum commentariis accursi, scholiis Contii et D. Gothofredi lucubrationibus ad accursium ... accesserunt Jacobi Cuiacii Paratitla in pandectas et codicem, eiusdemque notae observationes et emendationes singulares in pandectarum libros L. Cod. libros XII. Bde. 3, 5 u. 6 (statt 6) in 3 Bdn. Genf, Iuges 1625. Fol. Mit 3 Holzschn.-Druckerm. Prgtbde. d. Zt. (Gebräunt, wellig. tls. fl., berieb. u. best., ohne Schließbänder).
Enthält: Bd.3: Digestum novum, seu pandectarum iuris civilis. 1932 Sp. - Bd.5: Volumen legum parvum, quod vocant. In quo haec insunt: Tres posteriores Lb. Codicis Justiniani ... Authenticae seu novellae Constitutiones eiusd. principis. Feudorum...Quibus hac novissima ed. feliciter accessere J.Cuiacii...notae... 14 Bl., 648 Sp., 10 Bl., 614 Sp., 15 Bl. - Bd.6 (Index in 2 Tln.): Iuris civilis sextum et novum volumen...Authore S.Daoyz. 3 Bl., 634; 748 S. - Tls. gebräunt u. fl. Die 3 Titelbl. mit Eckabschnitt. Tls. kl. Wurmgänge u. Randläs. - Gekauft wie besichtigt.