Auktion 83
83-820 Pfaff,C.M.
Introductio In Historiam Theologiae Literariam cum Appendicibus, quae Bibliothecae Theologicae selectioris indicem & Programmata Literaria hactenus ab Autore edita catalogumque eorum, quae hucusque in lucem ipse protrusit... Tbg., Cotta 1720. 2 Tle. in 1 Bd. - Angebunden: Ders. Institutiones historiae ecclesiasticae...Tbg., Mezler 1721. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Tls. beschabt u. best.).
Dabei: Ders. Ecclesiae evangelicae libri symbolici, tria symbola oecumenica, Augustana confessio invariata, ejusdem apologia articuli Smalcaldici, uterque cathechismus Lutheri, formula concordiae... Tbg., Cotta 1730. Mit gest. Titelportrait. 19 Bl., 989 S., 1 Bl., 136 S. Appendix. Prgt. d. Zt. (Fleckig). - GV 108, 102. - Gebräunt, tls. stockfl.