Auction 133

133-71

Engelgrave,H. u. J.Lobbet.

Estimate: 80,00 €

Lucis Evangelicae, sub velum sacrorum emblematum reconditae pars tertia hoc est Caeleste Pantheon, sive caelum novum, in festa et gesta sanctorum totius anni... (Bände 1 und 2 zusammengebunden). (Beigebunden: Verschiedene Werke von Jacques Lobbet (siehe Beschreibung)). Köln, Busaeus u. Lüttich, Hovius 1657 u. 1653. 4°. 212, 278, 358, 246, 281, 112, 71, 49, 49, 198 S. Prgt. d. Zt.

Sammelband mit den 2 Bänden von Engelgraves "Lucis Evangelicae" sowie den folgenden Werken von Jacques Lobbet: "Quaestiones Theologicae, Historicae, Morales in Evangelia Dominicarum et Festorum Totius Anni" (Bände 1 - 3). "Speculum Ecclesiasticorum et in eo Monumenta venerandae Antiquitatis, opportunaque morum Documenta". "Via Vitae ac Mortis Tribus Libris Explicata". "De Fortitudine et Constantia Christiana Libri Tres". "Opus Morale de Peccato eiusque natura, poenis, ac remediis, in quinque libros divisum". - Ehemaliges Bibliotheksexemplar mit Stempel innen und Rückensignatur. Einband stark berieben mit gerissenem Pergament. Rücken beschädigt. Bindung fest. Altersübliche Papiernachdunkelung. Leichter bis mäßiger Schaden durch Wasser und Schimmel. Satzspiegel in noch guter Erhaltung. (16).

Engelgrave,H. u. J.Lobbet. | Bild Nr.1

Estimate:
80,00 €

Your bid: