Auktion 85
85-707 Sirmond,J.
Opera varia nunc primum collecta, ex ipsius schedis emendatiora, notis posthumis, epistolis, et opusculis aliquibus auctiora. Accedunt S.Theodori Studitae epistolae, aliaque scripta dogmatica... 5 Bde. Paris, E typographia regia 1696. Folio. Mit gest. Front. v. C.Vermeuelen. Ldrbde. d. Zt. mit Wappensupralibros. (Best., Rckn. fragment. vorhanden, marmoriertes Ldr. brüchig u. färbt ab, Kap. u. Gelenke läd.).
Ebert 21302. Graesse 417. Brunet 403: "Cette importante collection renferme un grand nombre d'opuscules des saints Peres et d'autres ecrivains ecclesiastiques, que le P.Sirmond avait deja, en partie, publies separement". - Hs. Besitzvermerk a.Tit., "Colleg. Paris Soc. Jesu" u. "Donum Editoris". - Vereinz. stockfl., tls. gebräunt u. tls. wasserrandig.