Auktion 90
90-672 Cocceius,J.
Lexicon & commentarius sermonis hebraici et chaldaici. Editio novissima, prioribus longe correctior atque auctior. Opera atque Studio J.H. Maji. Ffm. u. Lpz. 1714. Fol. Mit gest. Titelvign. 10 Bl., 1040 Sp., 26 Bl. Index, 142 Sp. Ldr. d. Zt. mit Rverg., Rsch. u. goldgepräg. Wappen-Deckelvign. (Tls. etw. berieb. u. best.). -
Fürst 181. - Gebräunt. - (B 3091) - Dabei:Ayrer,G.H. Commentatio iuris ecclesiastici de iure dispensandi circa connubia iure divino non diserte prohibita... Göttingen 1742. Kl.4°. 10 Bl., 248, 76 S., 6 Bl. - Angeb.: Ders. De connubiis lege humana prohibitis... publice defendet... C.F. Winckler. Ebda. 1742. 1 Bl., 88, 76 S., 4 Bl. Hldr. d. Zt. mit Rsch. (Rckn. etw. beschäd.). - I. GV 6, 723. II. GV 157, 134. - 1 Bl. mit kl. Fehlst. (ger. Textverlust). - Heineccius,J.G. Elementa iuris civilis secundum ordinem institutionum... Wien, Trattner 1755. - (B 4959 u. B 4954)