Auktion 55
55-602 Naevius,S.
Systematis selectorum jus Justinianem et feudale concernentium. Volumen alterum u. pars quinta in 1 Bd. Ffm., Saur 1608. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. 6 Bl., 444 S.; 2 Bl., 428 S., 49 Bl. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. (Rckn. erneuert, gebr., berieben u. bestoßen, mit einigen Wurmlöchern).
Volumen alterum continens: illius partes posteriores in quarum prima hac, sive quarta totius operis ad priores codicis Iustinianei novem libros spectantia ita referuntur. - Pars quinta: In qua iuxta ordinem omnium titulorum, legum et paragraphum, qui in tribus posterioribus libris codicis habentur... - Durchgeh. etw. gebr., tls. stockfleckig u. wasserrandig. Einige Bl. mit unterl. Randläsuren. Vereinzelt kl. Wurmgänge.