Auction 60
60-592 Justinianus.
Codicis Dn. Justiniani sacratiss. principis, ex repetita praelectione libri novem priores, ad veterum recentiumque exemplarium collationem, quoad fieri potuit, fideliter ac perdiligenter recogniti repurgatique...2 Bde. Paris, C.Chevallonius 1537. Mit Holzschn.-Druckerm. u. mehreren Holzschn.-Initialen. 32 nn., 312 num. Bl.; num. Bl. 313-320, 243 num. Bl., 24 (statt 25?, d.le.w.) nn. Bl. - Dabei: Ders. Volumen legum, quod vocant, totius juris civilis velut colophon ac complementum... Tres postremi libri Codicis... Authenticorum liber... liber Feudorum... Extravagantes duae Henrici septimi imperatoris... Constitutiones Friderichi secundi imperatoris. Tractatus de pace Constantiae. Canones sanctorum apostolorum (ex recensione Nicolai Mamerani). Paris, Chevallonius 1536. Mit Holzschn.-Initialen. 16 nn. (d.le.w.) Bl., 296 num. Bl. - Zus. 3 einheitlich gebundene Bände. Prgtbände des 19. Jhts. mit Rverg. u. Rsch. (Etw. gebräunt, tls. fleckig, berieben u. bestoßen).
Nicht b. Adams u. BM. Vgl. Adams J. 511 (Ausg. 1553 bei Chevallon) u. J. 531. - Sehr seltene Ausgaben. - Durchgeh. gebräunt, tls. stockfleckig u. etw. wasserrandig. Es fehlt wohl 1 Bl. am Ende mit d. wdh. Druckermarke. 1 Bl. Index mit gekl. Einriss. Überm. N.a.T. Vereinzelt Marginalien.