Auction 89
89-569 (Hardt,H.v.).
Antiqua literarum Monumenta, Autographa Lutheri Aliorumque Celebrium Virorum, ab A. 1517. usq(ue) ad A. 1546. Reformationis Aetatem Et Historiam Egregie Illustrantia, In Serenissimi Principis ac Domini, Domini Rudolphi Augusti, Brunsvicensium Ac Luneburgensium Ducis Bibliotheca manuali Brunsvigae recondita. 3 Bde. Braunschweig, Zilliger u. Helmstedt, Scnorr 1690-93. Mit 2 Holzschn.-Titelvig. (Wappen). 528; 288 S.; 40 Bl., 358 S., 4 Bl. Prgtbde. d. Zt. (Tls. fl., Bd. 3 mit Ausriss am unt. Eck, tls. best.).
VD 17 1:072517A. Verf. ermittelt in: Holzmann-Bohatta. Bd. 3, S. 160, Nr. 5264 (dort als Hrsg. bezeichnet). - Selten. - Tls. leicht stockfl.