Auction 79

79-541

Masculus,J.B.

Encomiorum tomus primus (statt 2): Continens Encomia Coelitum digesta per singulos anni dies, unâ cum Veterum fastis, recensentibus victorias, triumphos, sacrificia, ceterasque res insignes Romanorum in primis, atq. Græcorum quibus Christianæ religionis præponuntur Fasti. 2. ed. Neapel 1643. Kl.4°. Mit gest. Tit. 3 Bl., 626 S. Läd. Prgt. d. Zt. (Mit zahlr. Wurmspuren, Rckn. mit aurissen, best.).

De Backer/S. V, 667, 3. - Etw. gebräunt, tls. stockfl., mehrf. gestempelt. - Beiliegt: Engelgrave,H. Caelum empyreum, non vanis & fictis constellationum monstris bellatum; sed divinorum domus...1. Bd. (statt 2). Köln, Demen 1690. 4°. 12 Bl., 910 S., 44 Bl. Prgt. d. Zt. - Gebräunt u. stockfl., mehrf. gestempelt. - Badius,R. Constitutiones et decreta Sacrae florentinae Universitatis theologorum. Una cum illius primoeva origine,... nunc denuo... recognita. Florenz, Vicentius 1683. 4°. Mit Holzschn.-Druckerm. 168 S. Läd. Hldr. d. 19. Jhts. - Stark wasserrandig.

Masculus,J.B. | Bild Nr.1

Masculus,J.B. | Bild Nr.1