Auktion 99
99-54 Biblia Hebraica manvalia.
Ad Praestantiores Editiones Accvrata. Accesservnt I. Analysis Et Explicatio Variantivm Lectionvm, Qvas Kethibh et Kri vocant. II. Interpretatio Epicriseon Masorethicarvm Singvlis Libris Biblicis Svbiectarvm. III. Explicatio Notarvm Marginalivm Textvi S. Hinc Inde Additarvm. IV. Dictionarivm Omnivm Vocvm Veteris Testamenti Hebraicarvm Et Chaldaicarvm Denvo Enendativs Editvm. Cvra et Studio J.Simonis. Ed. secunda emendatior. Halle, Waisenhaus 1767. Mit gest. Titelvign. XVI, 1334 (ohne S. 1-2), 80, 48, 75 S. Hldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. beschabt u. best.).
Darlow/M. 5157: "A manual edition of E. van der Hooghe's text, prepared by Simonis, professor at Halle. Two appendixes contain a dictionary and an explanation of the Massoretic notes". Fürst, Bd. 3, S. 337. VD18 11254998. - Etw. gebräunt, tls. fl. Mehrere Unterstreichungen. N.a.Vors. - Dabei: Die Propheten, Mit denen Apocryphis. Mit jeder Capitel kurtzen Summarien, Abtheilungen, und rechtmässigen Unterscheidungen der Versiculen...Verdeutschet Durch M.Luth. Lüneburg, Stern 1685. 12°. Mit gest. Front. 423 S. Läd. Ldr. d. Zt. - VD17 23:672731S. - Teiledition der Stern-Bibel (VD17 23:672727F). - Etw. knapp beschnitten, mehrere Unterstreichungen. - Bibliorum Pars Graeca Quae Hebraice Non Invenitur. Cum interlineari interpretatione Latina ex Biblijs Complutensibus deprompta. (Antwerpen), Plantin 1612. Mit Holzschn. Druckerm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. - (= Biblia Hebraica, Tl. 6).