Auction 79
79-537 Luis de Granada.
Ecclesiasticae rhetoricae, sive, de ratione concionandi, libri sex, denuò editi, ac diligenter emendati. Item, ... Didaci Stellae, Hispani, ... de modo concionandi liber. et, Explanatio in Psalm. CXXXVI: Super flumina Babylonis. Köln, Birckmann für Mylius 1594. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 774 S., 1 w. Bl. Hldr. d. 19. Jhts. mit goldgepr. Rckn.-Fileten u. Tit. (Tls. berieb. u. best.).
Enthält: Estella, Diego de: Explanatio in psalm. CXXXVI. super flumina Babylonis. (VD16 E 3985). - Estella, Diego de: De modo concionandi. (VD16 E 3995). - Durchgeh. gebräunt u. stockfl. N.a.T., mehrf. gestempelt. - Beiliegt: Panvinio,P. Syntaxis resolutoria pro vnoquoque ab Aristot. considerato in philosophia tam naturali, quam diuina. Taruisii, A.Reghettinus 1606. Mit Holzschn.-Druckerm. 8 Bl., 213 S., 13 (d.le.w.) Bl. Hldr. d. 19. Jhts. - Tit. mit Randabschn., tls. stockfl., mehrf. gestempelt.