Auction 62
62-4943 Depping,G.B.
Normannernes Sötoge og deres Nedsaettelse i Frankrig i det tiende Arhundrede. Historisk fremstillet. Med adskillige Forandringer oversat af N.M.Petersen. Kopenhagen, Schuboth (1830). 14, 612 S., 1 Bl. Hldr. des frühen 20. Jh. mit goldgepr. Rtitel. - Fiske I, 99. - Gebr. u. etw. fleckig. Exlibris.