Auction 77
77-493 Justinian.
Corpus Iuris Civilis quo Ius Universum Iustinineanum comprehenditur. Pandectis, ad Florentinum archetypum expressis. Codice ... cum optimis quibusque editionibus collato; cum notis repetitae quintum praelectionis Dionlysii Gothofredi ... Additae et Institutionum, Novellarum Iustiniani, Leonis & Feudorum epitomae, Edictum perpetuum ... Accesserunt Authenticae seu Novellae Constitutiones Graecae Iustiniani, Leonis ... & aliorum imperatorum cum Latino sermone collatae,...2 Bde. Paris, Vitray 1628. Fol. Mit gest. Front. u. Holzschn.-Druckerm. 12 Bl., 1982 Sp.; 8 Bl., 874 Sp., 1 Bl., Sp. 455-546, 2 Bl., 128 Sp., Sp. 677-700. Läd. Ldrbde. d. Zt. (Tls. beschabt u. fl., Rckn. mit rep. Fehlstellen, Gelenke eingeriss., Deckel tls. lose).
Ex. mit starken Gebrauchsspuren. Typ. Tit. des 1. Bds. tintenfl. Gebräunt u. stockfl., tls. wasserrandig. Bd. 2 in den Blattränd. tls. tintenfl. - Gekauft wie besichtigt. Published: Lutetiae Parisiorum : A. Vitray, 1628.