Auktion 97
97-48 Isidorus Pelusiota.
Eis ten hermeneian tes theias graphes Epistolon Biblia Tessara (griech.). De interpretatione divinae Scripturae Epistolae. Epistolarum Libri IV. Quorum tres priores cum Latina Interpretatione Cl. V. Iac. Billii Prunaei primum ante annos xx Parisiis prodiere ... Quartus nunc primum exit novus ... descriptus & Latinus factus a Cunrado Rittershusio. (Heidelberg), Commelinus 1605. Fol. Mit Holzschn.-Titelbordüre. 10 Bl., 357 (i.e. 346) S., 1 w. Bl., 112 S., 66 Bl. Ldr. d. Zt. (Berieb. u. best., etw. verzogen).
VD17 3:312047E. Erste Ausgabe. - Bibelkommentar des Isidor von Pelusium (Mönch und wohl auch Abt eines Klosters, um 360/70-435). Griech.-lat. Paralleltext. - Etw. gebräunt, tls. stockfl. u. etw. wellig. Hs. Besitzverm. u. St.a.T.