Auction 65

65-4540

Sammelband

von 8 meist umfangreichen Univ. Dissertationen aus Würzburg. Würzburg, Kleyer 1747-51. 4°. Marm. Ldr. d. Zt. (Tls. berieb. u. best.).

Enthält: 1). Hess,I.P. De Fontibus Juris Romani: Derivatis Ex Historica Indagine Legis Necessarium, Digestorum De Origine Juris, & omnium Magistratuum, & Successione Prudentium, Quam Recentioris Jurisprudentiæ Scaturiginibus & Monumentis... Praes.... P.A.Ulrich. 1747. 6 Bl., 229 S., 1 Bl. - 2). Weiler,M.J.I.M. Dissertatio inauguralis juridica theoretico-practica de modo referendi in judiciis civilibus ... L.Carlier...1748. 8 Bl., 94 S., 3 Bl. - 3). Hartmann,M.A. De iure capitulandi inter Sacri Romani Imperii electores .... De jure capitulandi inter Sacri Romani Imperii electores & principes controverso: ...praes. J.J.Sündermahler. 6 Bl., 166 S., 3 Bl. - 4). Fortenbach,M. De Jure Patronatus. Subjunctis Ex Universo Jure Corollariis. Quam ... Praes. J.J.Sündermahler ... 6 Bl., 102 S., 5 Bl. - 5). Schneidt,X.M. Prolusio numismatica sive rei monetariae franconicae ... monetae Episcopatus Herbipolensis... Praesid. J.J.Sündermahler. 1749. Mit 1 Kupfertaf. 9 Bl., 56 S., 3 Bl. - Pfeiffer 49054 (unter Sündermahler u. ohne die Angabe der Kupfertaf.). Lipsius/L. 357. - Erste Ausgabe. Dissertat. über das Würzburger Münz- u. Geldwesen. - 6). De Adoptionibus & Modis, Quibus Jus Patriae Potestatis Solvitur. Subjunctis Corollariis. Quas ... Praes... J.P.Banniza... 1749. 12 Bl. - 7). Exercitatio Juridica De Emphyteuseos Trans- & Amissione. Quam ... Praes... J.P.Banniza ... 1751. 4 Bl., 31 S. - 8). Mahlmeister,J.A. De Bonis Subditorum .... Naturae & Gentium Corollariis... Praes. J.C.J.Unger. 1751. 6 Bl., 22 S., 1 Bl. - Ordentliches u. sauberes, kaum stockfl. Ex. Vors. mit kl. Wurmgang u. gestempelt, sowie mit hs. Eintr.

Sammelband | Bild Nr.1

Sammelband | Bild Nr.1