Auktion 123
123-445 Nostitz,J.E.v. u. G. Martini.
Justinianeus vel Analytica declaratio Juris, quod in institutionibus imperialibus continetur, cum Annexis Praecipuis Quaestionibus et juris Saxonici atque Canonici differentiis: In quatuor partes divisa;... Pars prima (u. secunda, tertia u. quarta). Marburg, R.Hutwelcker 1610. Kl.4°. 4 Bl., 184 S. - Angebunden: Martini,G. Contraria non contraria. Id est, Conciliationes omnium Antinomiarum, quae in institutionibus Imperialibus occurunt. Una cum quibusdam parergis I. De statu Imperii. II. De nobilitate haereditaria. III. De origine & scaturigine juris. IV. De modo decidendi quaestiones juris feudalis. Quibus etiam annexa est Apologia, Caluminiis D. Antonii Gothofredi, in nova Giessena, Professoris Primary, opposita. 2. Aufl. Ebda. 1609. 10 B., 183 S. Einf. Prgt. d. Zt. mit hs. Rsch. u. Bibl.-Sign. (Gebrauchssp., Schließbänder tls. abgerissen).
I.) VD 17, 56:731080P. - Besitzverm. a. Tit., Bibl.-St. a. Vors., Tit. u. Bl. 2. - II.) VD 17, 12:180266F. - Enthält 4 Dissertationen von Daniel Pattersonius, aus Danzig; Johannes Georgius v. Ponnikaw; Regnerus Sixtinus Jun., Guilielm. Mauritius Thaurerus. - Es fehlen wohl 14 ungez. Blätter am Schluß. - Ger. Wurmsp. im unt. Rand. - Dabei: Schmalz,T. Handbuch des teutschen Land- und Lehnrechts. Zum Gebrauch academischer Vorlesungen. Königsberg, Nicolovius 1796. VIII, 278 S. Hprgt. d. Zt. mit Rsch. (Gebrauchssp., berieben). - Stellenw. stock- oder tintenfl. Vord. flieg. Vors. mit Abriß, hinterer fehlt. St. a. Tit., Widmungsbl. u.a. Rand.