Auction 60
60-4347 Kellermann,O.
Vigilium Romanorum latercula duo Coelimontana magnam partem militiae Romanae explicantia edidit atque illustravit, appendicem inscriptionum quae ad vigiles pertinent, laterculorum militarium hucusque, cognitorum omnium et inscriptionum variarum militarium. Rom, permissu praesidium 1835. 4°. Mit 8 Tab. u. 2 lith. Taf. 2 Bl., 96 S., 2 Bl. OU. (Ob. Kap. mit kl. Fehlstelle, tls. leicht randrissig).
Bursian 1057. - Untersuchungen zur römischen Militärorganisation anhand von Inschriften. Die Arbeit war gedacht als erste Probe einer geplanten kritischen Sammlung der lateinischen Inschriften. Olaus Kellerman starb jedoch 1838 im Alter von 33 Jahre an der Cholera. - Tls. stockfleckig, unaufgeschnitten.