Auktion 109
109-431 Xenophon.
Kyrou paideias biblia okto (graece). De cyri institutione libri octo. Graeca recognovit... Thomas Hutchinson. Oxford, Sheldon 1727. 4°. Mit gest. Front., 1 gest. Faltkarte u. 1 gest. Kopfvign. 6 Bl., LII, 695 S. Läd. Hldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Vdeckel lose).
Paralleltext griech.-lat. - Dibdin II, 571: "Admirable... preceeded by none worth mentioning". - Breitrandiges Ex., tls. etw. stockfleckig, Front. knickspurig. - Exlibris. - Dabei: Caravita,A. Decretales D. Gregorii Papae IX. Venedig, Giunta 1605. - Bellarmino,R. Explanatio in Psalmos. Ed. novissima. Lyon 1675. - Zus. 3 Bde.