Auktion 126
126-429 (Busaeus,J.
Panarium antidotorum spiritualium adversus animi morbos alphabetario ordine instructum. Mainz, Albinus 1608). 4°. 7 (von 8) Bl., 604 S., 12 Bl. Prgt. d. Zt. (Starke Gebrauchsspuren, Rckn. unschön überklebt).
De Backer-S. II, 438, 37. Erste Ausgabe. - Titelbl. fehlt. Tls. etw. wasserrandig, Bibl.-St. - Dabei: Calamato,A. 5 Schriften in 3 Bdn.: Laudes Praerogative et magnificentiae Mariae Virginis... Ffm., Schönwetter 1656. - Opera omnia sive nova sylva concionum... Ebda. 1679. - Quadragesimale sive discursus selecti... Ebda. 1679. - Stellae concioatorum... Ffm., Cholinus 1675. - Auctarium seu stella concionatorum... Antwerpen 1657. - Sowie 1 unkompl. Werk (Sermones S. Bernardi, 17. Jh.). - Zus. 5 Bde.