Auction 58
58-405 Theophrastus Eresius.
De historia plantarum, Libri VIIII. Et decimi principium, De causis, sive generatione plantarum, Libri VI. Th.Gaza interprete. Cum eorum omnium quae his Theophrasti libris continentur, indice. (Basel, Cratander 1534). Fol. Mit 2 Holzschn.-Druckerm. u. Holzschn.-Initialen. 14 Bl., 164 (recte 264) S., 1 Bl. Hldr. d. 19. Jhdts. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. berieben u. bestoßen).
Adams T 578. Erschien auch mit: Aristoteles, Hoc opere continentur Aristotelis de historia animalium Libri IX: De partibus animalium & earum causis Lib. III. De generatione animalium ... Theophrasti de Historia plantarum lib IX... Theodoro Gaza interprete (in sich abgeschlossener 2. Tl.). - In den Gelenken u. Blatträndern tls. wasserrandig. Titel u. Anfang stärker. Hs. Eintr. a.T., St.a.T. u. Bl. 1. - Exlibris.