Auction 84
84-391 Vermeulen (Molanus),J.
De Canonicis libri tres: De canonicorum vita. De eorum officiis. De dominio canonicorum et seruis ecclesiarum. Item orationes tres: De agnis die. De decimis dandis. De decimis defendendis. Beigebunden ein weiterer theologischer Titel. Köln, Mylius 1587. 437, (4) S. Flex. Prgt. d. Zt. (Best., Rckn. überkl., nachgedunkelt).
Molanus (1533-1585) war ein einflussreicher flämischer Theologe an der Universität Louvain. - VD 16, V 815. - Beigebunden: Sebastianus Cattaneus. Enchiridion, eorum quae in controversiam vocantur, omnibus verae pietatis cultoribus perutile ac necessariumus". Ingolstadt, Sartorius 1589. 8, 424 Seiten. - Fleckig u. gebräunt, gestemp. - Rare edition of this work by famous teacher Vermeulen, another rare title by Cattaneus bound in vellum of the time. - Chafing and bumping, library stamps and signatures, some browning.